Ս.թ. հունիսի 15-ից հոկտեմբերի 15-ը «Յուքոմ» ընկերության շարժական կապի ծառայության բոլոր բաժանորդները «Չաթ ռոումինգում» առաջարկի շրջանակներում, մի շարք ծովափնյա և եվրոպական երկրներ մեկնելիս կարող են անսահմանափակ կապի մեջ մնալ մտերիմների հետ օրական 1500 դրամով՝ պարզապես հավաքելով *121*21# ակտիվացման հրահանգը։ Այս առաջարկի շրջանակներում բաժանորդները կարող են օգտվել անսահմանափակ ինտերնետից մինչև 128 կբ/վ արագությամբ և անվերջ շփվել մեսենջերներում, ինչպիսիք են օրինակ՝ WhatsApp-ը, Viber-ը, Telegram-ը և Messenger-ը:
«Եթե պատրաստվում եք մեկնել հանգստի Եգիպտոս, ԱՄԷ, Հունաստան, Վրաստան, Կիպրոս, Մոնտենեգրո, Բուլղարիա, Իտալիա, Իսպանիա, Ֆրանսիա, կամ այլ հայտնի ծովափնյա ուղղություններով, նկատի ունեցեք, որ այս ամառ ռոումինգում ևս ունեք մտերիմների հետ անդադար կապի մեջ մնալու հնարավորություն։ Պարզապես համոզվե՛ք, որ ակտիվացրել եք ռոումինգի ծառայությունը Հայաստանից մեկնելուց առաջ», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ այն բաժանորդները, որոնք նախընտրում են անմիջապես շրջագայության ընթացքում կիսվել լուսանկարներով, տեսանյութերով և տպավորություններով, կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» գերարագ ինտերնետի փաթեթները, մասնավորապես 2 ԳԲ փաթեթը՝ 10 500 դրամով կամ 3 ԳԲ փաթեթը՝ 13 500 դրամով: Նախընտրած փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121# և հետևել հրահանգներին:

С 15 июня по 15 октября сего года в рамках предложения «Чат в роуминге» все абоненты мобильной связи Ucom могут безлимитно общаться со своими близкими за 1500 драмов в день при поездке в ряд прибрежных и европейских стран, просто набрав код активации *121*21#. В рамках данного предложения абоненты могут воспользоваться безлимитным интернетом со скоростью до 128 кбит/сек и бесконечно общаться в таких мессенджерах, как, например, WhatsApp, Viber, Telegram и Messenger.
«Если Вы собираетесь провести отпуск в Египте, ОАЭ, Греции, Грузии, на Кипре, в Черногории, Болгарии, Италии, Испании, Франции или других популярных прибрежных направлениях, имейте в виду, что этим летом в роуминге у Вас будет возможность постоянно оставаться на связи со своими близкими. Просто убедитесь, что Вы активировали услугу роуминга перед отбытием из Армении», - отметил Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.
Напомним, что те абоненты, которые предпочитают делиться фотографиями, видео и впечатлениями непосредственно во время путешествия, могут активировать также высокоскоростные пакеты интернета «Интернет в роуминге», в частности, пакет в 2 ГБ за 10 500 драмов или пакет в 3 ГБ за 13 500 драмов. Для активации предпочитаемого пакета необходимо набрать *121# и следовать инструкциям.