Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը հայտարարեց, որ պատրաստվում են փետրվարի 11-ին կայանալիք ավագանու նիստում փոփոխություններ կատարել միասնական տոմսային փաթեթների վերաբերյալ։
«Վերջին շրջանում միասնական տոմսային փաթեթների նոր սակագների վերաբերյալ ձեր արձագանքներն ու առաջարկությունները ուշադիր ուսումնասիրել ենք։ Մեր առաջնահերթությունն է ապահովել մեր քաղաքի բոլոր բնակիչների հարմարավետությունը և լսել յուրաքանչյուրի կարծիքը։
Այս հարցի շուրջ փոփոխություններ կատարելու նպատակով առաջիկա ավագանու նիստի ընթացքում կքննարկվեն սակագների կիրառման տրամաբանության վերանայման հնարավորությունները։ Մեր նպատակը համապարփակ և արդարացի լուծում տալն է՝ հաշվի առնելով թե՛ մարդկանց պահանջները, թե՛ քաղաքային բյուջեի կայունությունը։
Այսպիսով, փետրվարի 11-ի Երևանի ավագանու հերթական նիստի ժամանակ առաջարկելու ենք հետևյալ փոփոխությունները՝
▫️10 ուղևորություն – 2000 ՀՀ դրամ՝ օգտագործման ժամկետը 45 օր, ներկայիս 2200 ՀՀ դրամի և 30 օրվա փոխարեն։
▫️300 ՀՀ դրամ՝ օգտագործման ժամկետը 180 րոպե, ներկայիս 90 րոպեի փոխարեն։
▫️1 օր – 900 ՀՀ դրամ՝ անսահմանափակ ուղևորություններ, ներկայիս 8 ուղևորափոխադրման սահմանափակման փոխարեն։
▫️7 օր – 5000 ՀՀ դրամ՝ անսահմանափակ ուղևորափոխադրումներ, ներկայիս 30 ուղևորափոխադրման սահմանափակման փոխարեն։
Հիշեցնենք նաև, որ հունվարի 1-ից գործում են նաև հետևյալ փաթեթները՝
▫️30 օր ֊ 9000 ՀՀ դրամ՝ անսահմանափակ ուղևորափոխադրումներ,
▫️90 օր ֊ 24000 ՀՀ դրամ՝ անսահմանափակ ուղևորափոխադրումներ,
▫️365 օր - 90000 ՀՀ դրամ՝ անսահմանափակ ուղևորափոխադրումներ։
Առաջիկայում Երևանի ավագանու նույն նիստի ընթացքում կհայտարարվի նաև այլ փոփոխությունների և լրացումների մասին, որոնք համակարգը երևանցիների համար ավելի հարմարավետ և արդյունավետ կդարձնեն»,-գրել է նա։

Тигран Авинман, который занимает должность мэра Еревана, заявил, что они собираются внести изменения в совместные билетные пакеты 11 февраля.
»Недавно мы тщательно изучили ваши реакции и предложения по новым тарифам совместных пакетов билетов. Наш приоритет обеспечил комфорт всех жителей нашего города и слушал мнение всех
Во время заседания предстоящего совета старейшин количество логики применения тарифов будет обсуждаться во время сессии предстоящего совета старейшин. Наша цель - дать всеобъемлющее и справедливое решение, принимая во внимание требования как людей, так и стабильность городского бюджета
Таким образом, во время регулярного заседания Совета старейшин Еревана от 11 февраля мы предложим следующие изменения:
▫10 Путешествие - 2000 AMD, период использования 45 дней вместо текущих 2200 AMD и 30 дней ▫300 AMD, термин использования составляет 180 минут вместо текущих 90 минут ▫1 День - 900 Амд, неограниченные поездки вместо текущих 8 пассажирских транспортных средств ▫7 дней - 5000 AMD, неограниченный пассажирский транспорт вместо 30 пассажирских перевозок
Следует напомнить, что с 1 января также доступны следующие пакеты:
▫30 дней - 9000 AMD, неограниченный пассажирский транспорт,
▫90 дней - 24000 AMD, неограниченный пассажирский транспорт:
▫ 365 дней - 90 000 AMD, неограниченный пассажирский транспорт
Во время той же сессии Совета старейшин Еревана другие изменения будут объявлены на той же сессии Совета старейшин Еревана.� Пополнения, которые сделают систему более комфортной и эффективной для жителей Еревана », - написал он.