Արդեն երրորդ անգամ անցկացվող DisruptHR Yerevan միջոցառման  շրջանակներում հայաստանյան տարատեսակ ընկերությունների 11 խոսնակներ ներկայացրին իրենց յուրօրինակ տեսլականը շուրջ 150 մասնակիցներին։
DisruptHR-ը համաշխարհային ճանաչում ստացած շարժում է, որն ընդգրկում է  35 երկիր և 155-ից ավել քաղաք: Սա լիովին նոր ձևաչափ է, որն ունի ներկա և ապագա առաջնորդներին համախմբելու նպատակ՝ փոխանցելով նրանց ոլորտին առնչվող ամենից արդիական, նորարարական և հետաքրքիր գաղափարները: Եվ իհարկե, DisruptHR-ը ընձեռում է ընկերության և անհատների ձայնը միջազգային բիզնես հանրությանը հասանելի դարձնելու ևս մեկ հնարավորություն:
DisruptHR-ը Հայաստանում ներկայացնում և իրականացնում է Cascade People & Business ընկերությունը:  Այս անգամ DisruptHR Yerevan 2022 միջոցառման գլխավոր գործընկերն է «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը:
«Մասնակիցների  կողմից ստացված բազմաթիվ դրական արձագանքները հերթական անգամ փաստում են, որ միջոցառումն իսկապես սիրվել է հայաստանյան բիզնես համայնքի կողմից: Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ սա նախ և առաջ Cascade People & Business  ընկերության հաղթանակն է, քանի որ մեր հիմնական նպատակն է նպաստել մարդկային ռեսուրսների կառավարման ոլորտի զարգացմանը Հայաստանում: Դե իսկ DisruptHR-ը միջազգային համբավ վայելող այն եզակի միջոցառումներից է, որն իր յուրօրինակ ձևաչափով բացահայտում է մարդկային ռեսուրսների կառավարումը լիովին նոր տեսանկյունից», - իր խոսքում նշել է Cascade People & Business ընկերության հիմնադիր, Հայաստանի ՄՌ Ասոցիացիայի նախագահ Արփի Կարապետյանը։
««Գալաքսիում» մենք  կարևորում ենք ինովատիվ հարթակներում փորձի փոխանակումը։ Եվ, լինելով պրոֆեսիոնալներին համախմբող մեծ ընկերություն, մշտապես ձեռքը մարդկային ռեսուրսների կառավարման ոլորտի զարգացման զարկերակի վրա ենք պահում։ Ուստի, մեզ համար կարևոր էր միանալ միջազգային ճանաչում ունեցող DisruptHR հարթակին նորարարական գաղափարների քննարկման ու դրանք հետագայում իրականացնելու նպատակով»,- ասել է  «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը։
DisruptHR Yerevan երրորդ միջոցառմանը «Գալաքսին» հանդես եկավ երեք խոսնակներով։ «Թայմլես» ընկերության (Հայաստան, Վրաստան, Բելառուս) մարդկային ռեսուրսների ղեկավար Լիանա Խաչատրյանն իր ելույթում անդրադարձավ համավարակի հետևանքներին և ներկայացրեց իր տեսակետը՝ արժե՞ արդյոք աշխատել գրասենյակից։ «Գալաքսիի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Էլինա Գաբրիելյանը խոսեց այն մասին, թե ինչպես կարելի է հաղթել ճկունությամբ։ Իսկ «Երևան մոլ»-ի բիզնեսի զարգացման տնօրեն Շուշան Ավագիմյանը կարևորեց առաջնորդությունը` համադրելով կառավարման հետ։

During the DispruptHR Yerevan event, being held in Armenia for the third time, 11 speakers from various Armenian companies presented their unique vision to over 150 participants.
DisruptHR is a popular movement, spanning 35 countries and more than 155 cities. This is a completely new format which aims to unite current and future leaders to discuss the most up-to-date, innovative and interesting ideas related to the field. And, of course, DispruptHR provides an opportunity to companies and individuals to make their voice to be heard in the international business community.
DisruptHR in Armenia is represented and implemented by Cascade People & Business. This time the General Partner of DispruptHR Yerevan 2022 event is the Galaxy Group of Companies.
"The numerous positive feedback received from the participants once again proves that the event was really loved by the Armenian business community. I can proudly say that, first of all, this is the victory of Cascade People & Business, as our main aim is to contribute to the development of human resource management in Armenia. And DisruptHR is one of the few unique internationally renowned events, which, through its unique format, explores human resource management from a completely new perespective," said in her speech the founder of Cascade People & Business, President of the HR Association of Armenia Arpi Karapetyan.
"We, at Galaxy, attach importance to the exchange of experiences on innovative platforms. And as a large company uniting professionals, we always keep our hands on the pulse of the development of the human resource management field. Therefore, it was important for us to join the internationally known platform DispruptHR to discuss innovative ideas and further implement them", said the co-founder and CEO of Galaxy Group of Companies Aram Khachatyan.
At the third DispruptHR Yerevan event, three speakers from Galaxy Group had speeches. In her presentation, Liana Khachatryan, Chief HR Officer, TI'ME (Armenia, Georgia, Belarus) referred to the consequences of the pandemic and shared her insight: is it worth to work from office? Elina Gabrielyan, Deputy CEO, Galaxy Group, spoke about how to win with agility. And Shushan Avagimyan, Business Development Director at Yerevan Mall, highlighted the leadership in comparison with management.