Արդեն երրորդ անգամ անցկացվող DisruptHR Yerevan միջոցառման  շրջանակներում հայաստանյան տարատեսակ ընկերությունների 11 խոսնակներ ներկայացրին իրենց յուրօրինակ տեսլականը շուրջ 150 մասնակիցներին։
DisruptHR-ը համաշխարհային ճանաչում ստացած շարժում է, որն ընդգրկում է  35 երկիր և 155-ից ավել քաղաք: Սա լիովին նոր ձևաչափ է, որն ունի ներկա և ապագա առաջնորդներին համախմբելու նպատակ՝ փոխանցելով նրանց ոլորտին առնչվող ամենից արդիական, նորարարական և հետաքրքիր գաղափարները: Եվ իհարկե, DisruptHR-ը ընձեռում է ընկերության և անհատների ձայնը միջազգային բիզնես հանրությանը հասանելի դարձնելու ևս մեկ հնարավորություն:
DisruptHR-ը Հայաստանում ներկայացնում և իրականացնում է Cascade People & Business ընկերությունը:  Այս անգամ DisruptHR Yerevan 2022 միջոցառման գլխավոր գործընկերն է «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը:
«Մասնակիցների  կողմից ստացված բազմաթիվ դրական արձագանքները հերթական անգամ փաստում են, որ միջոցառումն իսկապես սիրվել է հայաստանյան բիզնես համայնքի կողմից: Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ սա նախ և առաջ Cascade People & Business  ընկերության հաղթանակն է, քանի որ մեր հիմնական նպատակն է նպաստել մարդկային ռեսուրսների կառավարման ոլորտի զարգացմանը Հայաստանում: Դե իսկ DisruptHR-ը միջազգային համբավ վայելող այն եզակի միջոցառումներից է, որն իր յուրօրինակ ձևաչափով բացահայտում է մարդկային ռեսուրսների կառավարումը լիովին նոր տեսանկյունից», - իր խոսքում նշել է Cascade People & Business ընկերության հիմնադիր, Հայաստանի ՄՌ Ասոցիացիայի նախագահ Արփի Կարապետյանը։
««Գալաքսիում» մենք  կարևորում ենք ինովատիվ հարթակներում փորձի փոխանակումը։ Եվ, լինելով պրոֆեսիոնալներին համախմբող մեծ ընկերություն, մշտապես ձեռքը մարդկային ռեսուրսների կառավարման ոլորտի զարգացման զարկերակի վրա ենք պահում։ Ուստի, մեզ համար կարևոր էր միանալ միջազգային ճանաչում ունեցող DisruptHR հարթակին նորարարական գաղափարների քննարկման ու դրանք հետագայում իրականացնելու նպատակով»,- ասել է  «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը։
DisruptHR Yerevan երրորդ միջոցառմանը «Գալաքսին» հանդես եկավ երեք խոսնակներով։ «Թայմլես» ընկերության (Հայաստան, Վրաստան, Բելառուս) մարդկային ռեսուրսների ղեկավար Լիանա Խաչատրյանն իր ելույթում անդրադարձավ համավարակի հետևանքներին և ներկայացրեց իր տեսակետը՝ արժե՞ արդյոք աշխատել գրասենյակից։ «Գալաքսիի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Էլինա Գաբրիելյանը խոսեց այն մասին, թե ինչպես կարելի է հաղթել ճկունությամբ։ Իսկ «Երևան մոլ»-ի բիզնեսի զարգացման տնօրեն Շուշան Ավագիմյանը կարևորեց առաջնորդությունը` համադրելով կառավարման հետ։

В рамках проводимого уже в третий раз мероприятия DispruptHR Yerevan 11 спикеров из различных армянских компаний представили свое оригинальное видение около 150 участникам.
DispruptHR - это всемирно известное движение, которое охватывает 35 стран и более 155 городов. Это совершенно новый формат, цель которого - объединить нынешних и будущих лидеров, передавая самые актуальные, инновационные и интересные идеи, связанные с их сферой. и, конечно же, DispruptHR предоставляет еще одну возможность компаниям и отдельным лицам заявить о себе международному бизнес-сообществу.
Мероприятие DispruptHR представляет и осуществляет в Армении компания Cascade People & Business. В этот раз главным партнером мероприятия DispruptHR Yerevan 2022 стала группа компаний «Галакси».
«Многочисленные положительные отзывы, полученные от участников, в очередной раз свидетельствуют о том, что мероприятие действительно полюбилось армянскому бизнес-сообществу. С гордостью могу сказать, что это, прежде всего, победа компании Cascade People & Business, поскольку наша основная цель - способствовать развитию сферы управления человеческими ресурсами в Армении. А DispruptHR - одно из тех уникальных мероприятий, пользующихся международной репутацией, которое в своем своеобразном формате раскрывает управление человеческими ресурсами с совершенно новой точки зрения», - в своей речи отметила основатель компании Cascade People & Business, президент Ассоциации HR Армении Арпи Карапетян.
«В «Галакси» мы придаем важное значение обмену опытом на инновационных площадках. И, будучи большой компанией, объединяющей профессионалов, мы всегда держим руку на пульсе развития сферы управления человеческими ресурсами. Поэтому для нас было важно присоединиться к всемирно известной платформе DispruptHR для обсуждения инновационных идей и их дальнейшей реализации», - сказал соучредитель и генеральный директор группы компаний «Галакси» Арам Хачатрян.
В ходе 3-го мероприятии DispruptHR Yerevan группа компаний «Галакси» была представлена тремя спикерами. Так, в своем выступлении Лиана Хачатрян, руководитель отдела кадров компании Timeless (Армения, Грузия, Беларусь), рассказала о последствиях пандемии, представила свою точку зрения, стоит ли работать из офиса. Элина Габриелян, заместитель генерального директора «Галакси», рассказала о том, как быть гибким и побеждать. А Шушан Авагимян, директор по развитию бизнеса «Ереван Мола», отметила важность лидерства, как вдохновить коллег, совместив этот процесс с управлением.