Կոնվերս Բանկի վարկառուներն այսուհետ կարող են օգտվել ոչ միայն մրցունակ տոկոսադրույքից, այլև անշարժ գույքի ու դժբախտ պատահարներից ապահովագրության նոր հնարավորությունից:
«Կոնվերս Բանկը, արձագանքելով շուկայի պահանջներին, ծրագրային վարկավորման շրջանակում հանդես է գալիս նոր առաջարկով. այսուհետ անշարժ գույքի և դժբախտ պատահարներից ապահովագրության ծախսերը վարկավորման ողջ ընթացքում, բացառությամբ առաջին տարվա, կիրականացվեն Բանկի կողմից, ինչի արդյունքում կնվազի վարկի տարեկան փաստացի տոկոսադրույքը: Ի տարբերություն բանկային համակարգում առկա նմանատիպ առաջարկներից, այլ վճարումներ՝ այդ թվում սպասարկման վճար, չեն սահմանվի:»,-ասել են Բանկում:
Նշվել է նաև, որ տարիներ շարունակ Մատչելի բնակարան երիտասարդներին կազմակերպության և Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող հիփոթեքային վարկերի պորտֆելով Կոնվերս Բանկը Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարներից է: Դա հնարավոր է դարձել ֆինանսավորման մրցունակ պայմանների և ճկունության շնորհիվ: Ծրագրային վարկավորման ծավալը մայիսի վերջի դրությամբ կազմել է մոտ 21,23 մլրդ դրամ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 46,5 տոկոսով:
Կոնվերս Բանկի Ծրագրային վարկավորման պայմանները՝ https://www.conversebank.am/hy/armenian-resident/, հեռախոսահամար՝ 010-511-211: Բանկը վերահսկվում է ԿԲ կողմից:

Отныне заемщики Конверс банка смогут воспользоваться не только самыми конкурентными процентными ставками, но и новой возможностью страхования недвижимости от страхования от несчастных случаев.
“Сегодня, учитывая высокий рыночный спрос, Конверс Банк выступает с новим в Армении предложением, в рамках которого расходы по страхованию недвижимости и от несчастных случаев будут покрываться Банком в течение всего периода кредитования, за исключением первого год. В результате изменений процентная ставка не изменится. В отличие от аналогичных предложений в банковской системе, никаких других платежей, включая комиссию за обслуживание, не предусмотлено.",- отметили в Банке.
На протяжении многих лет Конверс Банк является одним из лидеров банковской системы Армении по ипотечному кредитованию, рефинансируемому организацией “Доступное жилье молодым” и Национальной ипотечной компанией. Это стало возможно благодаря конкурентным условиям и гибкости финансирования. Объем ипотечного кредитования, рефинансированного по программе “Доступное жилье – молодым” и Национальной ипотечной компанией, по состоянию на конец мая составил около 21,23 млрд драмов, увеличившись на 46,5 % по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.