«Յուքոմ» ընկերությունը շարունակում է աջակցել հայրենաճանաչությունը խթանող «Պես-Պես» կրթական նախագծին։ Հեղինակային նախագծի շրջանակում երեխաները ոչ միայն կարող են Երևանի և Գյումրու քարտեզներում գունավորել երկու քաղաքների տեսարժան վայրերը, այլև Երևանի արձանները, շենքերը և հայ գեղակնարչությունը ներկայացնող գունազարդման գրքերի միջոցով ծանոթանալ հայ ճարտարաբետությանը և արվեստին, հետաքրքիր փաստեր քաղել մեծ հայերի մասին:
«Երեխաների մեծ մասն առհասարակ սիրում է գունազարդել: Պես-Պեսի հետ, հաճույք ստանալով գործընթացից, նրանք ոչ միայն վիզուալ առումով ճանաչում են իրենց բնակավայրը, այլև գիտելիք են ստանում դրա պատմության մասին։ Ավելին, երեխաները ստեղծագործելու հնարավորություն ունեն՝ պատկերացնելով սիրելի քաղաքները հենց իրենց երևակայությանը բնորոշ գույներով։ Ուրախ եմ, որ «Յուքոմ» ընկերությունը շարունակաբար աջակցել ու աջակցում է Գյումրին ներկայացնող մեր նախագծի շարունակականությանը», - ասել է «Պես-Պես» նախագծի հիմնադիր Յանա Բաբաջանյանը։
Մասնավորապես Գյումրու գունազարդման քարտեզը ներկայացված է մեծ՝ 140x90 սմ և միջին՝ 100x70 սմ չափերով։ Տեղեկատվական հոսքերի մեծ ծավալը մշակված, ճշգրտված և զտված է ծնողների և երեխաների համատեղ ժամանցն առավել հագեցած դարձնելու համար։
«Յուքոմը միշտ մեծ պատրաստակամությամբ է աջակցել հենց հայրաքաղաք Գյումրին ներկայացնող կրթական նյութերի ստեղծման նախագծին։ Ուրախ եմ, որ փոքրերի և նրանց ծնողների համատեղ ուշադրությանը ներկայացվել է մեր երկրի ամենակոլորիտային քաղաքներից մեկը», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.2022-10-07 07:47:32
Ucom continues to support the Pes-Pes educational project, which is designed to promote knowledge about the motherland. Within the framework of the author's project, children will be able to both color the sights of Yerevan and Gyumri on the maps of the two cities, and also, by flipping through the coloring books, get acquainted with the sculptures, architectural monuments, buildings of Yerevan and Armenian paintings, glean a set of interesting facts about the great Armenians.
“Most kids love to color in general. With Pes-Pes, enjoying this process, they not only get to know their place of residence visually, but also gain knowledge about its history. Moreover, children get the opportunity to be creative, depicting their favorite cities in colors and shades that are specific to their imagination. I am glad that Ucom has supported and continues to support our project representing Gyumri,” said Yana Babajanyan, founder of the Pes-Pes project.
The coloring map of Gyumri, in particular, is presented in large (140x90cm) and medium (100x70cm) formats. A large amount of information flows has been processed, corrected and filtered for a richer quality joint pastime of parents and their children.
“Ucom has always willingly supported the project of creating educational materials representing the cultural capital of Armenia, the city of Gyumri. I am glad that one of the most picturesque cities of our country is presented to the joint attention of children and their parents,” said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.