Evocabank-ը, ընդլայնելով առաջարկվող պրոդուկտների տեսականին ՀՀ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերին, առաջարկում է ՀՀ և օտարերկրյա` առաջնային և երկրորդային շուկաներից նոր և օգտագործված սարքավորումների, ժամանակակից տեխնիկայի և տրանսպորտային միջոցների լիզինգային ֆինանսավորում:
Լիզինգի առարկա կարող են հանդիսանալ`
·     արտադրական սարքավորումներ/հոսքագծեր
·     բժշկական սարքավորումներ
·     շինարարական տեխնիկա
·     արևային կայաններ և ջրատաքացուցիչներ
·     ավտոմեքենաներ
Ի՞նչ է լիզինգը
Լիզինգը լիզինգային պայմանագրով գույքի ձեռքբերումն է նախատեսված որոշակի վճարի դիմաց` սահմանված պայմաններով և ժամկետով: Ֆինանսական լիզինգի պարագայում Բանկը ձեռք է բերում Լիզինգառուի կողմից ընտրված լիզինգի առարկան` վերջինիս այն հանձնելով վարձակալման` որոշակի հաստատված ժամկետով։ Վարձակալման ընթացքում Լիզինգառուն պարտավորվում է վճարել վարձավճար։ Վարձակալման ժամկետի ավարտին Լիզինգառուի ցանկությամբ լիզինգի առարկան կարող է սեփականության իրավունքով հանձնվել Լիզինգառուին:
Որո՞նք են լիզինգի առավելությունները
·     առանց գրավի առկայության
·     առանց նոտարական/կադաստրային ծախսերի
·     ԱԱՀ-ի հաշվանցումներ և ծախսագրումներ
·     լիզինգի առարկայի ձեռքբերում արտերկրից` գնման գործընթացին առանց հաճախորդի մասնակցության
·     էքսպերտային գնահատում և խորհրդատվություն լիզինգային նախագծի վերաբերյալ
Evocabank-ում լիզինգային ֆինանսավորման մարման ժամկետը 6-72 ամիս է` կախված ձեռքբերվող լիզինգի առարկայից:
Տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է`
·     ՀՀ դրամ՝ սկսած 10.5%-ից (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք` 11.28-17.48%)
·     ԱՄՆ դոլար՝ սկսած 8%-ից (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք` 8.54-14.57%)
·     Եվրո՝ սկսած 6%-ից (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք` 6.39-12.31%)
Լիզինգի տրամադրման վերջնական պայմանները, մարման ժամկետը և տոկոսադրույքը կախված են լիզինգի առարկայի տեսակից, մատակարարից, բիզնեսի առանձնահատկություններից և այլ ռիսկերից:

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.2023-02-03 15:00:49
Along with expanding its product line Evocabank offers legal entities and sole proprietors both RA residents and non-residents financial lease for acquisition in primary and secondary markets of brand new and second-hand equipment, modern technology and means of transportation.
The following assets may be a subject of the lease:
·     Manufacturing equipment/production lines
·     Medical equipment
·     Building and construction technology
·     Solar heating systems and water heaters
·     Automobiles
What is a lease?
A lease is a contractual agreement under which one party conveys an asset to another in return for a specified time and payment. Under financial lease, the Bank acquires the leased assets chosen by the Leaseholder, leasing it to the latter for a specific time-period. During the lease period Leaseholder shall pay lease charges.  At the end of the lease period depending on the choice of the Leaseholder, the leased asset may be handed over to the Leaseholder pursuant to right of ownership to the mentioned asset.
What are benefits of a lease?
·     It requires no collateral
·     No notary/Cadastre fees and charges are required
·     Opportunity for mutual settlement of VAT and costs and expenses
·     Leased asset may be acquired abroad without the client’s participation in the acquisition process
·     Receiving expert appraisal and consulting services regarding the lease project
A financial lease repayment period in Evocabank is 6-72 months depending on the leased assets.
Annual interest rate:
·     AMD – starting 10.5% (actual interest rate: 11.28-17.48%)
·     USD – starting 8% (actual interest rate: 8.54-14.57%)
·     Euro – starting 6% (actual interest rate: 6.39-12.31%)
The final terms and conditions, repayment period and interest rate of the lease depend upon the type of the leased asset, supplier, business characteristics and other risks.