JTI (Japan Tobacco International) ընկերությունը 2023թ․ ճանաչվել աշխարհի 15 լավագույն գործատուներից մեկը իր բացառիկ կադրային քաղաքականությունների և դրանց կիռարման համար, ինչը հաստատվել է համաշխարհային Top Employers Institute-ի կողմից:
Այս ճանաչումը վկայում է, որ մեր մարդիկ միշտ գտնվում են մեր ուշադրության կենտրոնում և այն առաջընթացի մասին, որը մենք շարունակաբար գրանցում ենք՝ բարելավելով աշխատակիցների բարեկեցությունը, և ուշադրության կենտրոնում պահելով բազմազանության և ներառելիության հարցերը:
«Մեր արած ամեն գործողության կիզակետում մարդիկ են, ինչը JTI-ին դարձնում է բացառիկ Լավագույն գործատու: Մենք իսկապես հոգ ենք տանում մեր բոլոր աշխատակիցների մասին այնպես, ինչպես նրանք հոգ են տանում ընկերության մասին», - ասում է Նատալի Դինսերը, JTI-ի Բելառուսի և Կովկասի տարածաշրջանի Մարդիկ և Մշակույթ գործառնային տնօրենը:
Մենք հաջողությամբ իրականացրել ենք մի շարք նախագծեր, որոնք ուղղված են աշխատակիցների համար ավելի լավ աշխատանքային միջավայր ստեղծելուն.
- NWOW - New Ways Of Working («Նոր աշխատանքային մեթոդների քաղաքականություն»)՝ նախագիծ, որը թույլ է տալիս աշխատակիցներին որոշել աշխատանքի վայրն ու ժամը՝ մասնավորապես, երբ և որտեղ կցանկանային աշխատել: Այս մոտեցումը հիմնված է վստահության վրա և օգնում է աշխատակիցներին զարգացնել «աշխատանք-անձնական կյանք» ավելի հավասարակշռված համակցություն:
- Հավասար ընտանեկան արձակուրդի քաղաքականություն՝ 20 շաբաթ ամբողջական վճարովի արձակուրդ համապատասխան աշխատակիցների համար՝ անկախ սեռից:
- Արագ պարգևատրումների/կատարողական պարգևատրումների ծրագիր, որը հանդիսանում է JTI-ի ցանկացած աշխատակցի համար հնարավորություն՝ առաջադրելու իրենց գործընկերներին դրամական և ոչ դրամական պարգևների համար:
- Make It Bright Challenge ( «Դարձրու պայծառ» նախագիծը)՝ նախագիծ, որի շրջանակներում ուսանողները ստանում են բիզնես աշխարհի հետ շփման հրաշալի փորձ: Մրցույթի հաղթողները ստանում են միջազգային վարձատրվող պրակտիկա և կարող են նույնիսկ հետագայում դառնալ JTI-ի աշխատակիցներ։
Բելառուս և Կովկաս տարածաշրջանի ղեկավար Սերգեյ Բուկսան նշեց, որ JTI-ը ավելի քան 60 երկրում հաջողությամբ անցել են այս հավաստագրումը։ Նա նշեց նաև JTI Հայաստանի անձնակազմի առանձնահատուկ աշխատանքը.
«Արդեն 9-րդ տարին անընդմեջ որպես Լավագույն գործատու հավաստագրումը ուժեղ ազդանշան է մեր ներկա և ապագա աշխատակիցներին. մենք միշտ կշարունակենք առաջընթաց գրանցել մեր աշխատակիցների բարեկեցության բարելավման ուղղությամբ, կաջակցենք բազմազանությանն ու ներառելիությանը, որտեղ էլ որ աշխատենք, և մեր բոլոր գործընկերներին հնարավորություն կտանք զարգացնել իրենց կարիերան»:
JTI-ի մասին
JTI-ը ծխախոտի և տաքացվող ծխախոտային արտադրանքի միջազգային առաջատար արտադրող է, որը ներկայացված է աշխարհի ավելի քան 130 երկրներում: Ընկերությանն են պատկանում համաշխարհային թիվ երկու ապրանքանիշ` Winston-ը, ինչպես նաև Camel-ը (բացառությամբ ԱՄՆ-ի տարածքի): Ընկերության պորտֆելը ներառում է նաև Mevius և LD հայտնի ապրանքանիշերը: Ավելին, JTI-ը տաքացվող ծխախոտի և գոլորշիացման կատեգորիաների խոշոր դերակատար է Ploom և Logic ապրանքանիշերով: Ընկերության գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Շվեյցարիայի Ժնև քաղաքում: Ընկերությունում ընդհանուր առմամբ աշխատում է մոտ 48,000 աշխատակից և այն իններորդ տարին անընդմեջ արժանացել է Global Top Employer մրցանակին: JTI-ն JT ընկերությունների խմբի անդամ է:

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.2023-02-13 07:37:26
JTI (Japan Tobacco International) is one of only 15 global Top Employers recognized for outstanding HR policies and practices worldwide by Top Employers Institute In 2023.
This recognition acknowledges that our people are at the heart of everything we do, the progress we continue to make to improve employee wellbeing, and our focus on diversity and inclusion.
"Putting people at the heart of everything we do is what makes JTI a unique Top Employer. We truly care about all our employees as they do care about the Company."- says Natali Dincer, People & Culture director of JTI's Belarus & Caucasus Cluster.
We successfully implemented several projects to create a better work environment for employees:
·    NWOW - New Ways Of Working – Project that allows employees to decide their work location and timing – specifically when and from where they would like to work. This approach is based on trust and helps employees to develop a more balanced work-life blend.
·    Equal Family Leave Policy - 20 weeks fully paid leave for respective employees, regardless of gender.
·    Quick Rewards Program / Inspire Awards – Opportunity for any JTI employee to nominate their colleagues to both: monetary and non-monetary awards.
·    Make It Bright Challenge! – a project where the students get remarkable experience by interacting with the business world. The challenge winners get an international paid internship and can even become JTI employees afterward.
Sergey Bouksa, General Manager of Belarus & Caucasus Cluster, mentions that more than 60 JTI countries have been successfully certified. He celebrates the incredible work of JTI Armenia’s employees:
"Being certified as a Top Employer for the 9th consecutive year sends a strong message to our current and future employees: we will always continue to make progress in improving our people's wellbeing, supporting greater diversity and inclusion wherever we operate, and allow all our colleagues to develop their career."
About JTI
Japan Tobacco International (JTI) is a leading international tobacco and vaping company selling its products in more than 130 countries. It is the global owner of both Winston, the number two cigarette brand in the world, and Camel, outside the USA. Other global brands include MEVIUS and LD. JTI is also a major player in the international vaping market with its heated tobacco brand, Ploom, and e-cigarette brand, Logic. Headquartered in Geneva, Switzerland, the Company employs about 48,000 people and was awarded Global Top Employer for the ninth consecutive year. JTI is a member of the JT Group of Companies. For more information, visit www.jti.com.