Վիվա-ՄՏՍ-ի՝ Վիրտուալ հեռախոսային ավտոմատ կայանը (ԱՀԿ) պահանջված գործիք է դարձել բիզնես-հաճախորդների համար: Այն թույլ է տալիս առևտրի, սպասարկման և մարքեթինգային ոլորտներում լավագույն կերպով կառավարել հաճախորդների հետ կապված բոլոր գործողություններն ու հարաբերությունները: Մրցակցային պայմաններում առաջատար դիրքեր զբաղեցնելու տեսանկյունից, դա կարևոր աջակցություն է բիզնես-հաճախորդներին:
Վիրտուալ ԱՀԿ-ից օգտվող կազմակերպությունները, նվազագույն ներդրումներ կատարելով, համակարգված և արդյունավետ բիզնես գործընթացներ են վարում՝ խնայելով ժամանակն ու ռեսուրսները: Այդ ամենն իրականացվում է ֆիքսված բջջային համակցման տեխնոլոգիայի՝ FMC (ԷՖ-Էմ-Սի) շնորհիվ: Արդյունքում՝ կորպորատիվ հեռախոսահամարները միանում են վիրտուալ ԱՀԿ-ին և ապահովում.
- սպասման ռեժիմով զանգերի ընդունում՝ անկախ քանակից,
- ձայնային ողջույն և խոսակցությունների ձայնագրում՝ բարձրակարգ սպասարկման համար,
- զանգերի բաշխում և բաց թողնվածների վերահսկում՝ հետադարձ կապի ապահովման համար,
- վիճակագրություն՝ վեբ-ինտերֆեյսի և բջջային հավելվածի միջոցով:
«Գիտությունն ու տեխնոլոգիաները կատարելագործվում են խելահեղ տեմպերով: Ստեղծվում է ճկուն մոտեցում դրսևորելու, պահանջված ու խելացի առաջարկ ներկայացնելու անհրաժեշտություն, և դա մեզ հաջողվում է: Մենք մեր կորպորատիվ հաճախորդներին առաջարկել ենք բիզնես-կառավարման կարևորագույն գործիք և արդեն իսկ ստանում ենք դրական արձագանք: Վիրտուալ ավտոմատ հեռախոսային կայանն (ԱՀԿ) աշխատանքի արդյունավետությանն ու հաճախորդամետությանը նպաստող ծառայություններից մեկն է: Այստեղ ներդրված տեխնոլոգիայի՝ FMC-ի (Fixed Mobile Convergence` ֆիքսված բջջային համակցման) շնորհիվ կորպորատիվ հեռախոսահամարները միանում են վիրտուալ կայանին: Դա շատ կարևոր է հատկապես վաճառքի և առաջխաղացման մենեջերների համար՝ բիզնես գործընթացներն արդյունավետ և հարմարավետ դարձնելու առումով: Մեզ հաճելի է արձանագրել, որ դրանից օգտվող կորպորատիվ հաճախորդներն արդեն իսկ զգում են ծառայության արդյունավետությունը»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ի բիզնես-հաճախորդները, վաճառքի և առաջխաղացման մենեջերները կարևոր առավելություն են համարում մեկ գործիքով բազմապրոֆիլ աշխատանք կատարելու հնարավորությունը. հաճախորդ և շահույթ չկորցնելը, բջջային հեռախոսներից ընկերության ներքին հեռախոսահամարներին՝ աշխատակիցների միանալու հնարավորությունը, նվազագույն ռեսուրսներով առավելագույն արդյունք ապահովելը:
«Մենք երեք մասնաճյուղ ունենք՝ տարբեր մարզերում: Ունենք նաև վիրտուալ համարներ և կարճ համար: Եթե բոլոր օպերատորները զանգի պահին զբաղված են՝ համակարգող հեռախոսը թույլ է տալիս մնալ սպասման զանգի մեջ: Եթե հաճախորդը չի սպասում՝ մեզ մոտ արձանագրվում է բաց թողնված զանգ, և մենք կարողանում ենք հետադարձ կապ ապահովել ու սպասարկել հաճախորդին: Այս ամենը մեզ թույլ է տալիս լինել հաճախորդամետ», - ասել է «Մանանա թեքնոլոջի» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Սարգիս Ներսիսյանը:
Վիրտուալ հեռախոսային ավտոմատ կայանն ինտեգրված է Հայաստանի և աշխարհի՝ հաճախորդների հետ հարաբերությունների կառավարման խոշորագույն համակարգերին` CRM-ներին (Սի-Ար-Էմ): Դա տվյալների հետ աշխատող գործիքների համալիր է, որը թույլ է տալիս ավտոմատացնել, օպտիմալացնել և մեծացնել բիզնես-գործընթացների արդյունավետությունը: Ընդ որում այնպես, որ հաճախորդների հետ հարաբերություններն առավել արդյունավետ դառնան՝ հիմնվելով յուրաքանչյուր հաճախորդի անհատական ցանկության վրա:
Վիվա-ՄՏՍ-ը (ՄՏՍ Հայաստան ՓԲԸ) Հայաստանի շարժական կապի առաջատար օպերատորն է, որն ունի ամենաընդարձակ ցանցը և տրամադրում է ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի` Հայաստանի ամբողջ տարածքում: Գործունեության հիմք ընդունելով իր բաժանորդների շահերին լավագույնս ծառայելը՝ հիմնադրման օրվանից` 2005թ. հուլիսի 1-ից, Վիվա-ՄՏՍ-ը կարճ ժամանակամիջոցում կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց և բաժանորդների մեծ բազա: Վիվա-ՄՏՍ-ը նորարարությունների առաջատար է և հետամուտ է ոլորտի բոլոր զարգացումներին` ի շահ երկրի շարժական հեռահաղորդակցության շուկայի: Վիվա-ՄՏՍ-ը գործունեության մեջ առաջնորդվում է ISO 26000` Սոցիալական պատասխանատվության, ISO/IEC 27001:2013` Տեղեկատվական անվտանգության կառավարման համակարգի, ինչպես նաև ISO 37001` հակակոռուպցիոն և կաշառակերության կանխարգելմանն ուղղված միջազգային ստանդարտներով: Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար այցելեք www.mts.am

Виртуальная АТС компании Вива-МТС стала востребованным инструментом для бизнес-клиентов, позволяющая наилучшим образом управлять всей деятельностью компании и отношениями с клиентами в целях продаж, обслуживания и маркетинга. С точки зрения конкурентного лидерства это важная составляющая для бизнеса.
Организации, использующие виртуальную АТС (автоматизированную телефонную станцию) с минимальными вложениями, проводят системные и эффективные бизнес-процессы, экономя время и ресурсы. Все это реализуется благодаря технологии фиксированной мобильной связи FMC (Fixed Mobile Convergence). В результате корпоративные телефонные номера подключаются к виртуальной АТС и обеспечивают:
- ожидание вызова независимо от количества,
- голосовое приветствие и запись разговоров для превосходного обслуживания,
- распределение звонков и контроль пропущенных звонков для обеспечения обратной связи,
- статистика через веб-интерфейс и мобильное приложение.
«Наука и технологии развиваются сумасшедшими темпами. Необходимо продемонстрировать гибкий подход, представить востребованное и грамотное предложение, и нам это удается. Мы предложили нашим корпоративным клиентам важный инструмент управления бизнесом и уже получаем положительные отзывы. Виртуальная АТС это одна из услуг, повышающих эффективность работы и клиентоориентированность. Благодаря реализованной здесь технологии FMC корпоративные телефонные номера подключаются к виртуальной станции. Это особенно важно для менеджеров по продажам и продвижению с точки зрения эффективности и удобства бизнес-процессов. Мы рады отметить, что пользующиеся ею корпоративные клиенты уже ощущают эффективность услуги», — отметил генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
Бизнес-клиенты Вива-МТС, менеджеры по продажам и продвижению считают возможность многофункциональной работы с помощью одного инструмента важным преимуществом, позволяющим не терять клиентов и прибыль, возможность подключать сотрудников с мобильных телефонов к внутренним телефонным номерам компании, обеспечивая максимальный результат при минимуме ресурсов.
«У нас три филиала в разных регионах. Также у нас есть виртуальные номера и короткий номер. Если в момент звонка все операторы заняты, координирующий телефон позволяет оставаться в режиме ожидания звонка. Если клиент не ждет, мы получаем пропущенный звонок и можем предоставить клиенту обратную связь и обслуживание. Все это позволяет нам быть дружелюбными к клиентам», — сказал Саргис Нерсисян, коммерческий директор компании «Манана текнолоджи».
Виртуальная телефонная станция интегрирована с крупнейшими системами управления взаимоотношениями с клиентами – CRM, распространенными в Армении и в других странах. Это набор инструментов работы с информацией, позволяющий автоматизировать, оптимизировать и повышать эффективность бизнес-процессов таким образом, чтобы отношения с клиентами становились более эффективными, исходя из индивидуальных предпочтений каждого клиента.