«Ցայգ» հեռուստաընկերությունը Հայաստանում հայտնի է շատերին առաջին հերթին իր որակյալ բովանդակությամբ:
«Ցայգ» ՍՊԸ տնօրեն Մարգարիտա Մինասյանի խոսքով՝ Հայաստանում հեռուստատեսությունը մեծ ֆինանսական հոսքեր չի կարող ապահովել, սակայն զարգացման համար մեծ ֆինանսական ներդրումներ է պահանջվում: Այդ պատճառով էլ սեփականատերերը որոշել էին Գյումրու կենտրոնում գտնվող սեփական անշարժ գույքը նորոգել, բիզնես հիմնել՝ եկամտի մի մասն ուղղելով ՀԸ զարգացմանը:
Հիմնադիր ժողովի կողմից  համապատասխան որոշման ընդունումից հետո վարկավորման նպատալով Կոնվերս Բանկ են դիմել. հայտը հավանության է արժանացել: Նորոգումից հետո տարածքը վարձակալության է հանձնվել տարբեր կառույցների:
«Մենք ի սկզբանե հակված էինք աշխատելու երիտասարդության հետ: Ու ստացվեց, որ այսօր մեզ մոտ կենտրոնացած են Այ Թի ընկերություններ»,-ասում է նա՝ հավելելով, որ այսօր դիտարկում են Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ փոքր արտադրությունների հիմնման հնարավորությունը:

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.2021-11-18 13:54:05
TSAYG TV is well known in Armenia.  According to Margarita Minasyan, the director of TSAYG LLC, the television in Armenia cannot ensure large financial flows, though needs large financial investments for development.  That was why the owners decided renovating the own real estate in the center of Gyumri to open a business center and to direct a part of revenues for the development of the TV company.
Once the shareholder meeting took the decision, the Company applied to Converse Bank for a loan, which was approved.  After renovation the premises were leased to various companies.
“We tended to work with young people from the very beginning.  And as it turned out, IT companies are concentrated in our business center today,” Margarita said and added that they were considering the establishment of small productions with the support of Converse Bank.